portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Awiator - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Awiator - sprawy osiedlowe » Forum » Przestroga dla zainteresowanych zakupem mieszkan
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Przestroga dla zainteresowanych zakupem mieszkan

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
sol_Malaga 
   

Nowy na forum


Dołączył: Sob Paź 31, 2015 12:22
Posty: 3
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Sob Paź 31, 2015 13:38    Temat postu: Re: Przestroga dla zainteresowanych zakupem mieszkan

Witam,

żałuję, że dopiero po zakupie mieszkania odkryłam to forum Sad


Problem z wodą co chwilę się pojawia. Odkąd tu mieszkam, czyli niespełna parę miesięcy, były już dwie awarie wody. Jedna na tyle poważna, że zalało szyb z windami (miła perspektywa wchodzenia na 10 piętro). Windy naprawiali dość długo( mniejszą oddali do użytku po tygodniu, większą po miesiącu). Poza tym długo czeka się na ciepłą wodę.

Zapachy z wentylacji, mimo poprawnie zamontowanej klapy i okapu, bardzo "umilają" mi życie. Mam codziennie przegląd tego, co sąsiedzi mają na obiad: wczoraj wieczorem rybki, dzisiaj w południe kotlety z cebulką. Kolejną atrakcją mojego mieszkania są wentylatory MAICO, które nie spełniają swojej funkcji, a dodatkowo szumią i nie ma opcji ich wyłączenia. Da się do tego dźwięku przyzwyczaić po jakimś czasie.

Jak sprzedawano mi mieszkanie, Pani z Allconu zachwalała, że na parterze dla wszystkich mieszkańców jest specjalne przystosowane pomieszczenie na rowery i wózki. Oczywiście po fakcie okazało się, że liczba ta jest niewystarczająca i dla nowych mieszkańców miejsca już nie ma.
Biker 
   

VIP


Dołączył: Nie Kwi 23, 2006 12:39
Posty: 1361
Skąd: Gdańsk - Pogodne

PostWysłany: Nie Lis 01, 2015 21:31    Temat postu: Re: Przestroga dla zainteresowanych zakupem mieszkan

sol_malaga jaki budynek?
m0000j 
   

Stały bywalec


Wiek: 114
Dołączył: Pon Sty 19, 2015 13:53
Posty: 51
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Pon Lis 02, 2015 12:01    Temat postu: Re: Przestroga dla zainteresowanych zakupem mieszkan

Skoro zalało windę na miesiąc to na 99% chodzi o budynek Alfa. Opcję wyłączania, opcję włączania pierwszego i drugiego biegu wentylatorów Maico należało omówić z elektrykiem prowadzącym prace adaptacyjne w lokalu - wszystko było do zrobienia.

Kwestia klapy zwrotnej - jaką klapę zamontowaliście? Bo jak taką aluminiową za kilkanaście pln z Castoramy to nic dziwnego, że zapachy się przedostają. Trzeba było zamontować szczelną gumowo-plastikową klapę zwrotną RVE160 rekomendowaną przez dewelopera i żadne zapachy by się nie przedostawały. Dobrą klapę można kupić np. tutaj: http://www.went-dom.pl/produkty/wentylacja/osprzet_wentylacyjny/przepustnice/kae_-_szczelna_przepustnica_zwrotna_wsuwana_w_rure/

Co do wody...rzeczywiście trochę długo trzeba czekać na ciepłą, ale to chyba wina długich rurek idących od szachtów na korytarzach do mieszkań.

No i na koniec wózkarnie/rowerownie - jeśli ktoś liczy na jakieś ogólnodostępne i darmowe benefity zdaje się nigdzie nie uregulowane na piśmie to jest zwyczajnie naiwny. Zagwarantowane miejsce na rower czy wózek ma się w swojej piwnicy lub w komórce lokatorskiej przy miejscu postojowym. Podobnie sprawa wygląda z naziemnymi miejscami postojowymi - mogą być wolne, ale nie muszą i roszczenie sobie do nich prawa jest szczerze mówiąc niepoważne. Tak samo kuriozalne jest pisanie w kontekście wad nieruchomości o braku dostępnej wózkarni. Wiesz, śmigłowca czy odrzutowca też za bardzo nie ma gdzie w Awiatorze zaparkować, ale nikt nie robi z tego tytułu wielkiego halo.
Marcoss 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Lip 08, 2008 22:04
Posty: 121
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 19:21    Temat postu: Re: Przestroga dla zainteresowanych zakupem mieszkan

Sorry, ale oczekiwanie na ciepłą wodę to jest ewidentny bubel, którego niczym usprawiedliwić nie można. Niestety, Allcon tych bubli ma na koncie więcej i wcale się tymi fuszerkami nie przejmuje. Np. w niektórych pionach otwór wentylacyjny dla okapu jest umiejscowiony tak, że uniemożliwia zastosowanie wiszących szafek o standardowych wymiarach. Deweloper wie o tym bublu, ale palcem nie kiwnął, aby w kolejnym budynku przesunąć tę rurę o kilkanaście cm, co załatwiłoby sprawę. Takich różnych kwiatków jest więcej. Po podpisaniu umowy zaczynają się dla klienta prawdziwe schody.
sol_Malaga 
   

Nowy na forum


Dołączył: Sob Paź 31, 2015 12:22
Posty: 3
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Śro Lis 04, 2015 22:09    Temat postu: Re: Przestroga dla zainteresowanych zakupem mieszkan

Dziękuję Panu m0000j za rady.

Wracając do opisanych powyżej przeze mnie problemów w budynku ALFA:
- została u mnie poprawnie zainstalowana klapa o której wspomniał Pan m0000j, niestety dalej problem zapachów obiadów sąsiadów pozostał. Koszt takiej klapy to ok 250zł. Dodatkowo, żeby pozbyć się zapachu baru mlecznego z mieszkania jestem zmuszona do włączania swojego okapu (wyższy rachunek za prąd) oraz otwarcia wszystkich okien (wyższy rachunek za ogrzewanie). W weekendy, popołudniami trwa to około 2-3 godzin. W lecie ten problem nie był tak dokuczliwy, ponieważ okna były non stop otwarte, natomiast teraz w sezonie grzewczym mam do wyboru, albo długie wietrzenie, albo smród w mieszkaniu. Cóż, lepszy chłodek niż smrodek.

- czas oczekiwania na ciepłą wodę jest długi, jak zgłaszałam ten problem, usłyszałam, że to są uroki mieszkania na wyższym piętrze. Za większe zużycie wody oczywiście płacę ja.

- budynek ma 2 lata, a pękają w nim rury....dwie awarie w przeciągu ostatnich 6 msc....pozostawię to bez komentarza.

Podsumowując, kupując tutaj mieszkanie, oczekiwałam innego standardu,a to co zastałam mocno mnie rozczarowało. Pozostało mi teraz tylko wyluzować i za naprawę wszystkich bubli płacić z własnej kieszeni.
m0000j 
   

Stały bywalec


Wiek: 114
Dołączył: Pon Sty 19, 2015 13:53
Posty: 51
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Czw Lis 05, 2015 15:36    Temat postu: Re: Przestroga dla zainteresowanych zakupem mieszkan

Że też nie macie innych problemów. Mnie np. bardziej irytują palacze kopcący na balkonach (następnie trujące wyziewy są zasysane przez nawietrzniki do innych mieszkań), brak indywidualnego oświetlenia miejsca garażowego albo psy srające w parku (a raczej ich właściciele, którzy nie sprzątają po swoich sierściuchach).

Klapa skoro przepuszcza to widocznie została źle zamontowana, może odwrotnie? Rury pękały? Z tego co wiem pękały jakieś złączki i po aferze w Alfie w pozostałych budynkach wadliwe elementy zostały wymienione jeszcze przed wystąpieniem powodzi. A co do ciepłej wody - Marcoss, jakie proponujesz rozwiązanie? Podgrzewanie 8-metrowych rur idących w posadzce od magistrali do kranu? Bo nie wiem jak inaczej chciałbyś utrzymać ciepło zalegającej w rurach wody. A biorąc pod uwagę, że teraz stosuje się krany z perlatorami przez co leci "mniej wody w wodzie" i co za tym idzie - trzeba dłużej czekać aż zacznie lecieć woda ciepła.
Marcoss 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Lip 08, 2008 22:04
Posty: 121
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lis 06, 2015 23:27    Temat postu: Re: Przestroga dla zainteresowanych zakupem mieszkan

m0000j napisał:
A co do ciepłej wody - Marcoss, jakie proponujesz rozwiązanie? Podgrzewanie 8-metrowych rur idących w posadzce od magistrali do kranu? Bo nie wiem jak inaczej chciałbyś utrzymać ciepło zalegającej w rurach wody. A biorąc pod uwagę, że teraz stosuje się krany z perlatorami przez co leci "mniej wody w wodzie" i co za tym idzie - trzeba dłużej czekać aż zacznie lecieć woda ciepła.


Poczytaj sobie o cyrkulacji ciepłej wody użytkowej itp. W prawidłowo zaprojektowanym i wykonanym budynku ciepła woda powinna płynąć z kranu zaraz lub chwilę po przekręceniu kurka. Wszyscy wiemy, że planujesz sprzedać mieszkanie i nie widziałbym problemu w tym, gdybyś Awiatora sensownie zachwalał. Natomiast tuszowanie ewidentnych bubli twierdzeniem, że inaczej się nie da? Litości.
Biker 
   

VIP


Dołączył: Nie Kwi 23, 2006 12:39
Posty: 1361
Skąd: Gdańsk - Pogodne

PostWysłany: Nie Lis 08, 2015 12:21    Temat postu: Re: Przestroga dla zainteresowanych zakupem mieszkan

m0000 nie masz badego pojęcia o hydraulice Hyhy
m0000j 
   

Stały bywalec


Wiek: 114
Dołączył: Pon Sty 19, 2015 13:53
Posty: 51
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Pon Lis 09, 2015 8:46    Temat postu: Re: Przestroga dla zainteresowanych zakupem mieszkan

To prawda, nie mam pojęcia o hydraulice, natomiast wy nie macie pojęcia o moich planach Smile Kiedy pytam o rozwiązanie jakiegoś problemu to też jakoś nikt nie napisze co zrobić, żeby było inaczej - ludzie potrafią jedynie biadolić. Wiem jednak, że dzisiaj w mało którym nowym (i dużym) budynku ciepła woda leci z kranu od razu. Każdy musi swoje odczekać. To nie jest stare, niskie budownictwo, w którym każdy miał na środku mieszkania "komin" m.in. z rurami wodociągowymi i do każdego kranu był w porywach 1m, wtedy rzeczywiście ciepła woda leciała od razu, ale raczej na niższych piętrach, bo na wyższych bywało z wodą różnie. Być może każdy obecnie budowany blok jest bublem, ale robienie z tak błahego powodu problemu rangi narodowej jest krótko mówiąc śmieszne. Podobnie jak hałasowanie sąsiadom pralką o 23:00 czy o 1:00 w nocy (też się zdarza), bo jeden z drugim musi oszczędzić 3gr na prądzie i robi po nocach pranie z wirowaniem z wykorzystaniem tryliona obrotów na minutę. Nie bądźcie takimi złotówami. Może jak komuś żal 5gr na zmarnowaną wodę czy 3gr na prąd to nie powinien tu mieszkać tylko powinien wybrać coś z oferty przytułków dla bezdomnych. Sorry, że tak piszę, ale trochę nudne jest czytanie o problemach, w których w większości chodzi o finanse, bo ten wodę marnuje, a tamta prąd, bo musi wietrzyć cebulę czy co tam jej śmierdzi.

Wracając do bubli i fuszerek Allconu - mnie np. zniesmaczył brak progów balkonowych. W mieszkaniu były tylko parapety okienne. Dokupiłem brakujące progi balkonowe za 3 czy 4 stówki, już nie pamiętam dokładnie, ale 300-400zł przy koszcie mieszkania czy nawet przy koszcie samego wykończenia mieszkania zupełnie znika, więc nie rozumiem dlaczego Allcon nie montował tych progów w standardzie każąc swoim klientom dociekać jakie progi zamontować, żeby pasowały do parapetów i gdzie je kupić. Skoro Allcon oszczędził np. na tym, a także na przyciskach do wind (są tylko najprostsze, bez możliwości określenia czy chcemy windą jechać w dół czy w górę) to co dopiero mówić o cyrkulacji wody, która z tego co czytam jest śliskim tematem, bo w sumie to taka waga, a na szalach leży komfort i koszt. Większość wyliczeń jasno wskazuje, że instalacja z cyrkulacją jest nie tylko droższa w zakupie, ale i droższa w utrzymaniu - podobno taniej jest spuszczać zimną wodę jako ciepłą niż ciągle utrzymywać podgrzewanie przed kranem. Fajną zaletą jest np. ograniczanie rozwoju bakterii dzięki zastosowaniu cyrkulacji, więc jeśli ktoś chciałby przerobić naszą instalację to jestem za.
Hanka00 
   

Bywalec


Wiek: 49
Dołączył: Pią Sie 09, 2013 10:32
Posty: 32
Skąd: Gdańsk - Zaspa

PostWysłany: Pon Lis 09, 2015 10:55    Temat postu: Re: Przestroga dla zainteresowanych zakupem mieszkan

Mieszkam obok w City Parku na 9 piętrze i tam nie ma żadnych problemów z ciepłą wodą. (Są za to inneSmile) Ciepła woda leci od razu po odkręceniu kranu. ktoś kto twierdzi, że na ciepłą wodę na wyższych piętrach trzeba dłużej czekać, bo jest wysoko i woda musi "dolecieć" wciska Wam kit. Gdzieś jest jakaś fuszerka, tylko nikt nie chce się do niej przyznać.
m0000j 
   

Stały bywalec


Wiek: 114
Dołączył: Pon Sty 19, 2015 13:53
Posty: 51
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Pon Lis 09, 2015 11:32    Temat postu: Re: Przestroga dla zainteresowanych zakupem mieszkan

Kit pewnie tkwi w cyrkulacji - w jej braku albo w jej wadliwym działaniu. Ale na tej samej zasadzie mogę się czepiać faktu, że muszę wjeżdżać do garażu marnując paliwo, a przecież mógłbym jak w Tokio wcisnąć przycisk na pilocie i samochód na odpowiedniej platformie za pomocą różnych pomysłowych mechanizmów powinien sam trafić na swoje miejsce postojowe. W Awiatorze nie ma też zbiorczej anteny satelitarnej albo np. klimatyzacji z indywidualnym sterowaniem, a szkoda, bo klimat nam się ociepla. Każdy mógłby coś od siebie dopisać.

Reasumując - wolę już mieszkać w Awiatorze i chwilę czekać na ciepła wodę niż mieszkać w City Parku, z którym oprócz uciążliwego i mało kulturalnego sąsiedztwa (wieczne balangi, opisywane na forum nocne prucie ryja przez balkon; wyścigi 100km/h pod blokami; jakieś narkotykowe i burdelowe sprawy; meliny itp.) można powiązać np.:
- "słynne" drzwi Dierre, które byle gimnazjalista otwiera bez śladu w 10 sekund zestawem, który można kupić na Allegro za garść drobniaków
- kradzieże motocykli i rowerów z hal garażowych oraz dewastację samochodów - również w halach garażowych
- wykładziny na korytarzach
- "znikającą" wodę, za która mieszkańcy muszą płacić
- szum wody słyszalny w mieszkaniach
- zapachy przedostające się m.in. okapami (pewnie też brak klap zwrotnych)
- słabe albo niewłaściwie rozmieszczone czujki ruchu i związane z tym problemy z oświetleniem
- ograniczenie ochrony do jednego ochroniarza na 2 budynki
- co balkon to inny kolor przeszklenia; do tynków też można się przyczepić, bo widać Inpro robiło to w różnym czasie i nikt się nie przejmował jaki będzie efekt końcowy (różnice w odcieniach szarości)
- brak obiecanego monitoringu (co prawda w Awiatorze ten monitoring też jest kiepski, ale przynajmniej jest)
- ogólną opinię o deweloperze i przykład zza torów tramwajowych jak budynki Inpro wyglądają po kilku latach eksploatacji, a widząc jak szybko zbudowano City Park jestem pełen obaw nie tylko o wygląd zewnętrzny osiedla, ale także o grzyba w mieszkaniach
- zalegające motoryzacyjne zabytki pod blokami - to już chyba kwietniki

Jak widać nie ma dziś na rynku idealnych nieruchomości, do każdego osiedla i do każdej inwestycji można się przyczepić. Pozostaje więc przywyknąć, zmienić coś we własnym zakresie albo...wybudować sobie dom w lesie, ale taki też będzie miał wady jak np. lokalizacja, dojazd, brak sklepu pod nosem itp. Very Happy I będzie jak u szwagra: https://www.youtube.com/watch?v=fXHpGSxEBiU#t=8s
Hanka00 
   

Bywalec


Wiek: 49
Dołączył: Pią Sie 09, 2013 10:32
Posty: 32
Skąd: Gdańsk - Zaspa

PostWysłany: Pon Lis 09, 2015 12:14    Temat postu: Re: Przestroga dla zainteresowanych zakupem mieszkan

Czyżbym poruszyła czyjś "słaby punkt" pisząc, że mieszkam w City Parku? Równie dobrze mogłam napisać, że mieszkam w starych blokach z wielkiej płyty na Zaspie bo tam też na 9 piętrze ciepła woda jest od razu po odkręceniu kranuSmile (wiem bo mieszkałam) Chodziło mi o to, że to nieprawda, że wysokość piętra ma wpływ na czas dopływu ciepłej wody, a to gdzie mieszkam podałam jako przykład. Nie interesuje mnie rywalizacja - typu "czyje jest lepsze".

Ale widzę, że Tobie tak bardzo zależy, żeby mi udowodnić, że masz lepiej. Ok. Wybierając Awiatora dokonałeś super wyboru, masz wszytko super, dużo lepsze od City Parku. Dokonałeś najlepszego wyboru, bo to super inwestycja. I w ogolę życzę Ci jak najlepiej. (bez szydery)

Pozdr
m0000j 
   

Stały bywalec


Wiek: 114
Dołączył: Pon Sty 19, 2015 13:53
Posty: 51
Skąd: Gdańsk-Zaspa

PostWysłany: Pon Lis 09, 2015 12:36    Temat postu: Re: Przestroga dla zainteresowanych zakupem mieszkan

Żaden słaby punkt, po prostu napisałem o najbliższym sąsiedztwie, gdyż wiele osób decydując się na tę lokalizację wybierało właśnie między Awiatorem, a City Parkiem. Oba te osiedla mają swoje wady i zalety. Tylko tyle, nie było moim celem wywołanie jakiegoś flame'a o wyższości jednych świąt nad drugimi Smile Mam nawet znajomych w City Parku, którzy twierdzą, że wybrali City Park, bo Awiator to "brzydka kupa" i jakoś nie mam z tego powodu problemu, nadal się przyjaźnimy Smile Większy problem robi się z powodu natężenia ruchu oraz ilości sygnalizacji świetlnej na Jana Pawła - kiedyś to była lokalna dróżka, na której można się było wręcz położyć. Dziś zaczyna się korkować, więc nie jestem już tak bardzo przekonany o świetności naszej lokalizacji.
dareksmarek 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Cze 05, 2013 16:23
Posty: 112
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz-Garnizon

PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 19:53    Temat postu: Re: Przestroga dla zainteresowanych zakupem mieszkan

m0000j napisał:
Żaden słaby punkt, po prostu napisałem o najbliższym sąsiedztwie, gdyż wiele osób decydując się na tę lokalizację wybierało właśnie między Awiatorem, a City Parkiem. Oba te osiedla mają swoje wady i zalety. Tylko tyle, nie było moim celem wywołanie jakiegoś flame'a o wyższości jednych świąt nad drugimi Smile Mam nawet znajomych w City Parku, którzy twierdzą, że wybrali City Park, bo Awiator to "brzydka kupa" i jakoś nie mam z tego powodu problemu, nadal się przyjaźnimy Smile Większy problem robi się z powodu natężenia ruchu oraz ilości sygnalizacji świetlnej na Jana Pawła - kiedyś to była lokalna dróżka, na której można się było wręcz położyć. Dziś zaczyna się korkować, więc nie jestem już tak bardzo przekonany o świetności naszej lokalizacji.


Nigdy nie mówiłem, że Awiator to "brzydka kupa", a jedynie że mieszkania są mniej ustawne i mniej słoneczne Very Happy

Każda inwestycja ma swoje wady i zalety Wink
Sawanna7006 
   

Nowy na forum


Wiek: 53
Dołączył: Wto Paź 18, 2016 10:06
Posty: 1
Skąd: Gdańsk- Zaspa

PostWysłany: Pią Paź 21, 2016 15:06    Temat postu: informacje o działaniu instalacji wodnej w budynku Charlie

witajcie, czy ktoś z Państwa - mieszkający w budynku Charlie może potwierdzić czy w tym budynku także były jakiekolwiek problemy z ciśnieniem czy temperaturą wody dostarczanej do mieszkań, na górnych kondygnacjach? wczoraj czytając to forum o budynku Alfa skontaktowałam się z działem sprzedaży Awiatora i dostałam informacje, że " Nie sądzę, aby problem z pierwszego budynku został powtórzony przy budynku czwartym. Wynikał z resztą z winy Saur Neptun, ale wszystko zostało już wymienione i wyregulowane.
Musi Pani poczytać dalej forum, gdzie wypowiadają się Klienci, którzy nie mają żadnych problemów z wodą bo jest też dużo takich wpisów.
Naprawdę nie ma co się martwić na zapas"
czy możecie odnieść się do działania instalacji wodnej w budynku Beta, Charlie? dziękuję. Zakupiłam mieszkanie w Delcie, liczę, że nie będzie problemów. Anna
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama